OFERTA NA ROK SZKOLNY 2020/202

(w cenie: program, materiały, wyżywienie, nocleg, nauka języka przez zabawę, zwiedzanie Wiednia i szeroka dokumentacja fotograficzna z pobytu):

5 DNI od 295 EUR

KREATYWNA ZIELONA SZKOŁA JĘZYKOWA W WIEDNIU dla dzieci i młodzieży w wieku 6-11 lat z językiem niemieckim i/lub angielskim

Wyjazd, który inspiruje dzieci, młodzież i dorosłych, uczy i rozwija poprzez zabawę i zanurzenie w kulturze Wiednia, pozwala wzmacniać nauczycielską pasję i budować lepsze relacje wychowawcze. 

co nas wyróżnia?

 • Zajęcia z native speakerem języka niemieckiego i/lub angielskiego – najskuteczniejszy sposób nauki języka obcego (dzieci nie muszą mówić biegle po niemiecku/angielsku, ale powinny rozumieć język)
 • Kreatywne autorskie zajęcia wzmacniające umiejętności twórcze i społeczne w labowskim atelier dla całej grupy pod opieką pedagogów (możliwy czas wolny dla nauczycieli)
 • Bardzo bogaty program zajęć z możliwością modyfikacji (współtworzenie przestrzeni z uwagą na autentyczne potrzeby grupy)
 • Wysoki poziom zajęć prowadzonych przez profesjonalistów, pasjonatów i doświadczonych pedagogów
 • Poznawanie Wiednia – miasta o najwyższej jakości życia na świecie – oczami jego mieszkańców, atrakcje, które znają tylko Wiedeńczycy, kontakt z mieszkańcami miasta
 • Nacisk na współdziałanie, naukę współpracy w grupie (zero rywalizacji), atmosfera otwartości, szacunku i akceptacji dzieci takimi, jakimi są (równa godność dzieci i dorosłych)
 • Czas na odpoczynek, kontakt z naturą, zajęcia mindfullness oraz jogi dla dzieci i młodzieży
 • Przekazywanie dzieciom wartości ekologicznych poprzez wykorzystywanie w pracowni recyclingu a także poprzez ekologiczne wyżywienie z sezonowych produktów dostarczanych przez partnera EKO gospodarstwo ADAMAH BioHof.

program

Program rozwija trzy rodzaje kompetencji u dzieci:

 • językowe,
 • społeczne
 • i twórcze.

Nauka języka niemieckiego/angielskiego odbywa się poprzez zanurzenie w kulturze miasta i zajęcia z native speakerem.

Zajęcia uczą współpracy, budują postawy otwartości i odpowiedzialności. Poprzez kontakt ze sztuką i twórcze eksperymenty dzieci mogą odkrywać własne talenty i unikalne sposoby, w jaki poznają świat. Program przewiduje także zajęcia jogi i mindfullness dla dzieci.

Dzieci podczas LABA Camps, kierując się ciekawością i indywidualnymi zainteresowaniami zmieniają się w badaczy i odkrywców wszystkich cudów Wiednia. W trakcie zielonej szkoły poznają m.in. takie atrakcje* jak:

 • ZOOM Kindermuseum
 • NKM Naturhistorisches Museum
 • Stephansdom
 • Wiedeńska Opera Narodowa
 • Technisches Museum Wien
 • Wiedeński Ring
 • MAK Wien
 • Volksoper Wien
 • Burgtheater Wien
 • Hofburg
 • Plan Ratuszowy
 • Schönbrunn
 • Grüner Prater
 • Wiener Wald
 • Weltmuseum Wien
 • Innenstadt
 • i wiele wiele innych!

Program zawsze dopasowujemy do wielkości, wieku i zainteresowań grupy i po konsultacji z Państwem. Chcielibyśmy, aby pobyt w Wiedniu był jednym z najpiękniejszym w Waszym życiu!

przykładowy plan pobytu:

Dzień 1:
Przyjazd do Wiednia, zakwaterowanie, kolacja

Dni 2 – 5:
Zajęcia w labowskim atelier połączone z nauką języka i zwiedzaniem Wiednia

Dzień 6:
Wyjazd z Wiednia po śniadaniu

przykładowy harmonogram dnia:

08.00 – 08.50
Śniadanie*

9.00
Zbiórka dla wszystkich dzieci*

09.00 – 12.00
Program przedpołudniowy

12.00 – 12.45
Obiad

12.45 – 14.15
Odpoczynek/zabawy integracyjne/mindfulness dla dzieci

14.15 – 17.00
Kreatywny program popołudniowy

od godz. 17.00
Odpoczynek/wolny czas i kolacja

*Zajęcia odbywają się w Studio Loft „IN GOOD SHAPE“, Obere Donaustraße 69, 1020 Wiedeń

nasz team:

ANNA NARLOCH-MEDEK

Inicjatorka, założycielka i dyrektor artystyczna LABY, odpowiedzialna za koncepcję dydaktyczno-pedagogiczną, programy językowe z nauką niemieckiego i edukacyjno-kulturalne na terenie UE.
Prezes wiedeńskiego stowarzyszenia „Voneinander Lernen. Verein für Kreativ- und Freizeitpädagogik für Kinder, Jugendliche und Erwachsene“.

Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, bystra i otwarta na wszelkie możliwości. Przez lata żyła w podróży, jednak od blisko 21 na stałe mieszka z rodziną w ukochanym Wiedniu. Ukończyła wraz z mężem Klemensem podyplomowe studia Reggio w Wiedniu z wyróżnieniem. Jest dyplomowaną atelieristką i pedagogiem artystycznym. Absolwentka Uniwersytetu Wiedeńskiego, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawodowo od 14 lat pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu. Od 2020 wykładowca akademicki w Forum Reggio Österreich.

Łączy pracę akademicką z aktywnością kulturalną i społeczną. Autorka wielu międzynarodowych projektów edukacyjno-kulturalnych w duchu pedagogiki reggio. Przez swoją pracę silnie związana z wiedeńskimi organizacjami pozarządowymi i inicjatywami. Współpracuje z licznymi uniwersytetami, szkołami, instytucjami kulturalnymi, artystami i pedagogami łącząc przez swoje działania jej dwie ojczyzny – Polskę i Austrię.

Kocha naturę i jogę. Swoje doświadczenia zawdzięcza licznym podróżom do Indii i Nepalu oraz kursom w Austrii: joga Kundalini (200 RYT), Ashtanga Vinyasa (500 RYT), joga dla Dzieci, Pre- & Postnatalyoga, joga dla Seniorów, Vipassana, Singing Bowl Sound Therapy.

 

KLEMENS MEDEK

Inicjator LABY, dyrektor programów edukacyjnych odpowiedzialny za koncepcję dydaktyczno-pedagogiczną i programy językowe z nauką niemieckiego

Urodzony w Wiedniu. Po szkole i studiach muzycznych (Kunstuni Graz) w klasie wiolonczeli ukończył architekturę na Politechnice Wiedeńskiej i pracował w zawodzie przez wiele lat. Traf chciał, że zaczął projektować szkoły, zgłębiając jednocześnie różne aspekty edukacji i wychowywania. Szybko stało się dla niego jasne, że pedagogika Reggio, jak żadna inna, nadaje się do realizacji pomysłów na udaną pracę edukacyjną. Ukończył z Anną podyplomowe studia Reggio w Wiedniu z wyróżnieniem. Jest także dyplomowanym atelieristą i doświadczonym pedagogiem artystycznym. Autor wielu unikatowych międzynarodowych projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w duchu pedagogiki reggio. Pedagog przedszkolny w 18-stej dzielnicy Wiednia.

Współzałożyciel i członek zarządu wiedeńskiego stowarzyszenia „Voneinander Lernen. Verein für Kreativ- und Freizeitpädagogik für Kinder, Jugendliche und Erwachsene”.

Prywatnie dorosły harcerz, wielki miłośnik przyrody i opiekun zuchów. Otwarty na ludzi, łagodny, cierpliwy. Wychowuje dzieci dwujęzycznie. Interesuje się filozofią. Uwielbia dobre książki, wędrówki górskie i … polską kuchnię.

EUGENE QUINN

English educator. Artist and Urbanist-Activist, Grounder from space and place

Eugene is a London-born, Vienna-based urbanist and DJ. He co-founded the culture group space and place in 2012, which is a non-profit group, who plays with the city, build social capital and send out new political messages.

Eugene´s projects include #HowtobeAustrian for Oe1 radio, Vienna Best City Tour, Magdas Social Dinners (refugees dine with locals), Vienna (& Munich) Ugly tours, Jungerer Seestadt (children show adults around Aspern), the Austrian Citizenship Test as a comedy pub quiz and the Vienna Coffeehouse Conversations. space and place’s work has featured in the New York Times, the Guardian, Die Zeit and on Russian TV. Through watching the films of Federico Fellini, and teaching spatial planning at the Vienna Technical University, Eugene developed the theory he is best known for: street capital. This is a measure of how much theatre and joy we find on some city streets, and the reverse – how dull and cold so many other streets are, because they lack people and interactions and a sense of play.

MONIKA HRUSCHKA-SEYRL

Dyplomowana pedagog i atelierista reggio

Ma w sobie nieustanną ciekawość odkrywania świata. Wiedenka mieszkająca od prawie 10 lat w przepięknym mieście Krems w Dolnej Austrii. Długie pobyty za granicą w USA, Szwajcarii i Grecji poszerzyły jej horyzonty i jednocześnie potwierdziły, że praca artystyczna z dziećmi i młodzieżą to jej życiowe powołanie. Studia pedagogiczne i trzy dyplomy Montessori, kursy u André Stern oraz liczne warsztaty artystyczne nie mogły zaspokoić jej ciekawości w tej dziedzinie. Od prawie 20 lat z pasją podnosi poziom edukacji w całej Austrii współpracując z licznymi uniwersytetami, szkołami, studentami i pedagogami.

Prezes Stwowarzyszenia „Verein Forum Reggio-Pädagogik Österreich”, dyrektorka i założycielka kreatywnego centrum Kre: ART w Krems an der Donau. Od 2005 r. wykładowca akademicki i edukatorka dorosłych w duchu pedagogiki reggio i edukacji artystycznej w Wiedniu, Dolnej Austrii, Styrii, Karyntii, Salzburgu i Niemczech.

Wraz z Anną i innymi przedstawicielami 38 państw z całego świata reprezentuje Austrię w międzynarodowym networkingu pedagogiki reggio we Włoszech.

AGNIESZKA DUKLAND

Pedagog i przewodnik po Wiedniu

Wspaniała organizatorka z ponad 20-letnim doświadczeniem w kompleksowej organizacji wyjazdów podróżniczych i studyjnych po całym świecie (Azja Płd.-Wsch., Ameryka Południowa, Nowa Zelandia, Afryka i Europa). Podróżniczka, fotografka, żyjąca ze swoją rodziną w ciągłej podróży. Od prawie 20 lat związana z Wiedniem.

Wspólnie z meżem Oliverem, zawodowym fotografem organizuje w Wiedniu największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi fotograficzno-podróżnicze i pokazy multimedialne ze swoich podróży. Współautorka wielu publikacji podróżniczych, artykułów oraz albumów fotograficznych.

Szczęśliwa mama Eliota wychowująca go dwujęzycznie. Udziela sieE od wielu lat społecznie w wielu organizacjach na terenie Austrii. Absolwentka krakowskiej AWF na wydziale Turystyki i Rekreacji.

 

wiedeń

Wiedeń to przepiękne, historyczne miasto, które od 9 lat nieprzerwanie wybierane jest jako miejsce z najwyższą jakością życia na świecie. Ponad 50% jego powierzchni stanowią tereny zielone!

Pełne zabytków, ikonicznych obiektów kultury, dedykowanych dzieciom muzeów, miejsc rozrywki i nauki stanowi idealny i bezpieczny krajobraz do poznawania siebie, świata, innych.

CENA:

 • 5 DNI – cena z dofinansowaniem od 295 EUR/dziecko
 • DANE DO PRZELEWU:
  Odbiorca: Verein Voneinander Lernen
  IBAN: AT80 2011 1839 1490 3200
  BIC: GIBAATWWXXX
  Tytułem: nazwa szkoly, WienWoche, miesiąc i rok

co zapewniamy w cenie:

 • Przede wszystkim realizowanie unikalnego programu zajęć, poza nim wszystko, co potrzebne do życia
 • Nauka języka niemieckiego przez zabawę z native speakerem i zanurzenie w kulturze Wiednia
 • Najróżniejsze autorskie eksperymenty artystyczne inspirowane pedagogiką reggio w przepięknym atelier naszego loftu
 • Zajęcia z 3 pedagogami z wieloletnim doświadczeniem i pasją
 • Zdrowe i pyszne wyżywienie ekologiczne we współpracy z ADAMAH BioHof: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja), zdrowe przegryzki owocowo-warzywne), napoje bez cukru
 • Zakwaterowanie w MyApartmentsVienna (3***) w 2-giej dzielnicy Wiednia, ok. 250m od naszego kreatywnego atelier
 • Bogata asysta fotograficzna z całego pobytu
 • Opłaty i wstęp do wszystkich muzeów i atrakcji, wszystkie przejazdy i infrastruktura
 • W programie czas na odpoczynek, kontakt z naturą, zajęcia jogi i mindfulness dla dzieci.

co nie jest zawarte w cenie:

 • Transport do Wiednia i z powrotem
 • Obowiązkowe ubezpieczenie dziecka na okres wyjazdu w NFZ  w miejscu zamieszkania. Wszystkie informacje o ubezpieczeniu znajdą Państwo tutaj
 • Osobiste wydatki/kieszonkowe

ORGANIZACYJNIE:

 • Kreatywne Zielone Szkoły Językowe LABA CAMPS są organizowane w ciągu roku szkolnego (wrzesień-czerwiec)
 • Rezerwacji i wpłaty 50% zaliczki prosimy dokonać minimum 2 miesiące przed przyjazdem grupy (w wyjątkowych sytuacjach krótsze terminy są oczywiście też możliwe)

EKOLOGIA I zrównoważonY rozwÓJ

LABA wprowadza ekologię i zrównoważony rozwój we wszystkich obszarach działalności, zaczynając od koncepcji, wykorzystywanych w atelier recycling-materiałów wielorakiego użycia czy naszej kuchni. Przygotowujemy i gotujemy nasze potrawy codziennie, świadomie, zdrowo i bez mięsa. Z sezonowych ekologicznych warzyw i produktów dostarczanych przez naszego EKO-partnera ADAMAH BioHof.

Przekazywanie dzieciom trwałych wartości, odnoszenie się do przyrody i ludzi z szacunkiem i uznaniem, są dla nas ogromnie ważne. To odpowiedzialne myślenie znajduje odzwierciedlenie w naszym programie każdego dnia.

ORGANIZATOR:

Wyjazdy Kreatywnych Zielonych Szkół Językowych LABA CAMPS są organizowane są przez wiedeńskie stowarzyszenie Voneinander Lernen. Verein für Kreativ- und Freizeitpädagogik für Kinder, Jugendliche und Erwachsene.

Stowarzyszenie zajmuje się społeczno-kulturowym rozwojem dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizuje Kreatywne (Pół)Kolonie LABA z językiem niemieckim lub angielskim (zajęcia z native speakerami) dla dzieci w wieku 7-14 lat.

Działalność opiera na międzykulturowych wartościach takich jak wolność, równość, tolerancja i solidarność. Pedagodzy LABY opierają nieustannie od lat swoją pracę na pedagogice Reggio, dzięki której dzieci rozwijają swoją naturalną chęć do nauki poprzez bogatą paletę materiałów, technik i narzędzi i poznają swój świat przez swoje 100 języków.

KONTAKT I ZAPYTANIA:

Zapraszamy klasy, szkoły, grupy do Wiednia! Przyjedź! Zobacz! Doświadcz! Czekamy!
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!

ANNA NARLOCH-MEDEK
Założycielka i dyrektor artystyczna LABY
Prezes stowarzyszenia Voneinander Lernen

E-Mail: hello@labacamps.com

PROGRAMY SĄ WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ:

NASZA LABOWSKA PAPUŻKA WRACA RAZEM Z WAMI!

Chcielibyśmy, aby cząstka Waszej wielkiej przygody i przepięknego Wiednia wróciła z Wami do domu. Każdy uczestnik Kreatywnych Zielonych Szkół Językowych LABA moze zakupić labowską koszulkę w promocyjnej cenie 10 EUR. Jako miłą pamiątkę i wspomnienie.

TAK MÓGŁBY WYGLĄDAĆ JEDEN Z WASZYCH LABOWSKICH DNI W WIEDNIU!

.

kontakt

LABA | Kreative Kindercamps
1090 Wien, Berggasse 13 (Studio Kindercamps)
1180 Wien, Gentzgasse 55/4 (Büro)

Nach oben scrollen