WITAMY W WIEDNIU - MIEŚCIE O NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI ŻYCIA NA ŚWIECIE!

PRZYJEDŹ DO NAS!
CO OFERUJE WIEDEŃ?

Wiedeń. Druga co do wielkości niemieckojęzyczna metropolia. Przepiękne historyczne miasto od 9 lat nieprzerwanie wybierane jest jako miejsce o najwyższej jakości życia na świecie. Ponad 50% jego powierzchni stanowią tereny zielone! Pełne zabytków, ikonicznych obiektów kultury, dedykowanych dzieciom muzeów, miejsc rozrywki i nauki stanowi idealny i bezpieczny krajobraz do poznawania siebie, świata, innych. I przeżywania pięknego dzieciństwa.

Wiedeń to magiczna kraina pełna miejsc czekających na odkrycie, oferująca niezliczoną ilość atrakcji! To tylko niektóre z nich, które uwielbiamy odwiedzać z labowskimi grupami:

  • Muzeum Historii Naturalnej (Naturhistorisches Museum) – dzieci mogą zagłębić się w świat gwiazd i planet (Planetarium), dinozaurów i morskich potworów, odbywając prawdziwą podróż w czasie. To nie żarty! W muzeum można wysłać pocztówkę z przeszłości. Imponujący jest także budynek muzeum z pięknymi freskami i bajecznym widokiem z otwartego dla odwiedzających dachu. 
  • ZOOM Muzeum dla Dzieci (ZOOM Kindermuseum) łączy zabawę z nauką. To świat radości i eksperymentów, gdzie dzieci zachęcane są do dotykania, wąchania, smakowania, przyglądania się i wsłuchiwania. Edukacja odbywa się w atmosferze kolorowego laboratorium lub pracowni alchemika, w których liczy się chęć odkrycia budujących świat zagadek
  • Wiedenskie zoo (Tiergarten Schönbrunn) jest najstarszym tego typu obiektem na świecie i ma pod swoją opieką ponad 700 gatunków zwierząt! Najbardziej znane są bliźniaki Panda o imionach Fu Feng i Fu Ban, syberyjskie tygrysy, nosorożce i hipopotamy, misie koala i inne sympatyczne lub trochę groźne stworzenia. Oczywiście dzieci mogą mieć kontakt ze zwierzętami w specjalnych strefach ZOO lub wziąć udział w karmieniu, bo jest to jeden z najnowocześniejszych ogrodów na świecie
  • Slynny na cały świat Park Rozrywki Prater (Wiener Prater). Jego ikoną jest wysoki na 65 metrów diabelski młyn, który dostarcza takich wrażeń, że czapki z daszkiem z głów! My osobiście uwielbiamy przejażdzkę najstarszą wąskotorową kolejką w Europie Liliputbahn wsród przepięknego Lasu Prater. To zielone płuco stolicy, które kochają wszyscy Wiedeńczycy.

W ogóle musimy w tym miejscu się zatrzymać. Nie piszemy przewodnika, a nawet gdybyśmy próbowali, nie wystarczyłoby miejsca, tylu wspaniałych atrakcji dostarcza Wiedeń. Bo wiemy już, że najpiękniejszymi kwiatami są dzieci, ale stolica Austrii to kwiat wśród europejskich miast z cudownych Lasem Wiedeńskim (Wiener Wald), Katedrą Szczepana (Stephansdom), pałacem księżniczki Sissi (Schloss Schönbrunn) i innymi cudami, które poznamy bliżej podczas naszych Kreatywnych Szkół Językowych. Niech żyje LABA!

.

kontakt

LABA | Kreative Kindercamps
1090 Wien, Berggasse 13 (Studio Kindercamps)
1180 Wien, Gentzgasse 55/4 (Büro)

Nach oben scrollen