WIEDEŃ – miasto o najwyższej
jakości życia na świecie

PRZYJEDŹ DO WIEDNIA

Dzieci – najpiękniejsze kwiaty.
Oskar Wilde

Wiedeń. Druga co do wielkości niemieckojęzyczna metropolia. Przepiękne historyczne miasto od 8 lat nieprzerwanie wybierane jest jako miejsce z najwyższą jakością życia na świecie. Ponad 50% jego powierzchni stanowią tereny zielone! Pełne zabytków, ikonicznych obiektów kultury, dedykowanych dzieciom muzeów, miejsc rozrywki i nauki stanowi idealny i bezpieczny krajobraz do poznawania siebie, świata, innych. I przeżywania pięknego dzieciństwa.

W słońcu lub w deszczu, pod śnieżną pierzyną i wśród kwitnących kwiatów Wiedeń to magiczna kraina pełna miejsc czekających na odkrycie. Mówi się, że szczególnie dzieci w wieku od 0 do 99 lat nie powinny pominąć czterech koronnych (jak korona króla Maciusia) lokalizacji: Muzeum Historii Naturalnej, Ogrodu Zoologicznego, ZOOM Muzeum oraz legendarnego parku rozrywki Prater. W pierwszej z nich dzieci mogą zagłębić się w świat dinozaurów i morskich potworów, odbywając prawdziwą podróż w czasie (to nie żarty – w muzeum można wysłać pocztówkę z przeszłości!). Imponujący jest także budynek muzeum z pięknymi freskami i bajecznym widokiem z otwartego dla odwiedzających dachu. ZOOM Muzeum dla Dzieci łączy zabawę z nauką. To świat radości i eksperymentów, gdzie dzieci zachęcane są do dotykania, wąchania, smakowania, przyglądania się i wsłuchiwania. Edukacja odbywa się w atmosferze kolorowego laboratorium lub pracowni alchemika, w których liczy się chęć odkrycia budujących świat zagadek. Z kolei wiedeńskie ZOO (www.zoovienna.at) jest najstarszym tego typu obiektem na świecie i ma pod swoją opieką ponad 700 gatunków zwierząt! Najbardziej znane są bliźniaki Panda o imionach Fu Feng i Fu Ban, syberyjskie tygrysy, nosorożce i hipopotamy, misie koala i inne sympatyczne lub trochę groźne stworzenia. Oczywiście dzieci mogą mieć kontakt ze zwierzętami w specjalnych strefach ZOO lub wziąć udział w karmieniu, bo jest to jeden z najnowocześniejszych ogrodów na świecie. Naszą listę zamyka słynny na cały świat park rozrywki PRATER. Jego ikoną jest wysoki na 65 metrów diabelski młyn, który dostarcza takich wrażeń, że czapki z daszkiem z głów!

W ogóle musimy w tym miejscu się zatrzymać. Nie piszemy przewodnika, a nawet gdybyśmy próbowali, nie wystarczyłoby miejsca, tylu wspaniałych atrakcji dostarcza Wiedeń. Bo wiemy już, że najpiękniejszymi kwiatami są dzieci, ale stolica Austrii to kwiat wśród europejskich miast z cudownych Lasem Wiedeńskim, Katedrą Szczepana i innymi cudami, które poznamy bliżej podczas naszych koloni. Niech żyje LABA!

Copyright 2020 © LABA Kreative Kindercamps in Wien