Edukacja rodzi się ze związku pełnym miłości
i akceptacji innych takimi, jakimi są.

Loris Malaguzzi

LABA NARODZIŁA SIĘ Z MARZEŃ ANNY I KLEMENSA

Zawsze chcieli stworzyć wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci nie podlegają żadnym kryteriom, bo są wspaniale, takimi jakimi są. Wierzą, że przez kontakt ze sztuką dzieci stają się piękniejszymi i wrażliwszymi ludźmi, a my dorośli przez kontakt z nimi lepszymi, bardziej otwartymi i empatycznymi ludźmi. I że doświadczenia i przeżycia 7 dni mogą zmienić czlowieka na następne 70 lat.

Są obydwoje przekonani o tym, że pedagodzy powinni być ciekawi świata, innych ludzi, krajów i kultur. Oboje współpracują od lat z wieloma twórcami kręgów kulturalnych i artystycznych, a także angażują się całym sercem w projekty edukacyjne-kulturalne. Są gośćmi częstych wizyt studyjnych. Anna i Monika Seyrl, dyrektor Forum Reggio Österreich wraz z innymi przedstawicielami 38 państw z całego świata reprezentuje Austrię w międzynarodowym networkingu pedagogiki reggio we Włoszech.

Są założycielami wiedeńskiego stowarzyszenia „Voneinander Lernen. Verein für Kreativ- und Freizeitpädagogik für Kinder, Jugendliche und Erwachsene“.

Anna i Klemens są pierwszymi dyplomowanymi pedagogami i atelieristami Reggio w Polsce i  prekursorami tej pedagogiki w Europie Wschodniej. Obecnie tworzą na przestrzeni ponad 1.200m2 Centrum Edukacyjne Reggio i Miejsce Spotkań w duchu filozofii i kultury SlowLife w sercu Borów Dolnośląskich w wojewdytwie lubuskim.

nasz team

ANNA NARLOCH-MEDEK

Inicjatorka, założycielka i dyrektor artystyczna LABY, odpowiedzialna za koncepcję dydaktyczno-pedagogiczną i programy językowe z nauką niemieckiego
Prezes wiedeńskiego stowarzyszenia „Voneinander Lernen. Verein für Kreativ- und Freizeitpädagogik für Kinder, Jugendliche und Erwachsene“.

Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, bystra i otwarta na wszelkie możliwości.

Przez lata żyła w podróży, jednak od blisko 21 na stałe mieszka z rodziną w ukochanym Wiedniu. Ukończyła wraz z mężem Klemensem podyplomowe studia Reggio w Wiedniu z wyróżnieniem. Jest dyplomowaną atelieristką i pedagogiem artystycznym. Absolwentka Uniwersytetu Wiedeńskiego, Politechniki Wrocławskiej  i Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawodowo od 14 lat pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu.

Łączy pracę akademicką z aktywnością kulturalną i społeczną. Autorka wielu międzynarodowych projektów edukacyjno-kulturalnych w duchu pedagogiki reggio. Przez swoją pracę silnie związana z wiedeńskimi organizacjami pozarządowymi i inicjatywami. Współpracuje z licznymi uniwersytetami, szkołami, instytucjami kulturalnymi, artystami i pedagogami łącząc przez swoje działania także jej dwie ojczyzny – Polskę i Austrię.

Prywatnie miłośniczka opery i teatru. Należy do Wiedeńskiego Kręgu Przyjaciół i Dobroczyńców Opery Ludowej (Volksoper), Teatru Narodowego (Burgtheater), na którego deskach gra jej starszy syn Peter (16).

KLEMENS MEDEK

Inicjator LABY, dyrektor programów edukacyjnych odpowiedzialny za koncepcję dydaktyczno-pedagogiczną i programy językowe z nauką niemieckiego

Urodzony w Wiedniu. Po szkole i studiach muzycznych (Kunstuni Graz) w klasie wiolonczeli ukończył architekturę na Politechnice Wiedeńskiej i pracował w zawodzie przez wiele lat. Traf chciał, że zaczął projektować szkoły, zgłębiając jednocześnie różne aspekty edukacji i wychowywania. Szybko stało się dla niego jasne, że pedagogika Reggio, jak żadna inna, nadaje się do realizacji pomysłów na udaną pracę edukacyjną. Ukończył z Anną podyplomowe studia Reggio w Wiedniu z wyróżnieniem. Jest także dyplomowanym atelieristą i doświadczonym pedagogiem artystycznym. Autor wielu unikatowych międzynarodowych projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w duchu pedagogiki reggio. Pedagog przedszkolny w 18-stej dzielnicy Wiednia.

Współzałożyciel i członek zarządu wiedeńskiego stowarzyszenia „Voneinander Lernen. Verein für Kreativ- und Freizeitpädagogik für Kinder, Jugendliche und Erwachsene”.

Prywatnie dorosły harcerz, wielki miłośnik przyrody i opiekun zuchów. Otwarty na ludzi, łagodny, cierpliwy. Wychowuje dzieci dwujęzycznie. Interesuje się filozofią. Uwielbia dobre książki, wędrówki górskie i … polską kuchnię.

MONIKA HRUSCHKA-SEYRL

Dyplomowana pedagog i atelierista reggio. Wspolautorka projektow edukacyjno-kulturalnych

Ma w sobie nieustanna ciekawość odkrywania świata. Wiedenka mieszkająca od prawie 10 lat w przepieknym mieście Krems w Dolnej Austrii. Długie pobyty za granicą w USA, Szwajcarii i Grecji poszerzyły jej horyzonty i jednocześnie potwierdziły, że praca artystyczna z dziećmi i mlodzieżą to jej zyciowe powolanie. Studia pedagogiczne i trzy dyplomy Montessori, kursy u André Stern oraz liczne warsztaty artystyczne nie mogły zaspokoić jej ciekawości w tej dziedzinie. Od prawie 30 lat z pasją podnosi  poziom edukacji w całej Austrii współpracując z licznymi uniwersytetami, szkołami, studentami i pedagogami.

Prezes Stwowarzyszenia „Verein Forum Reggio-Pädagogik Österreich”, dyrektorka i założycielka kreatywnego centrum Kre: ART w Krems an der Donau. Od 2005 r. wykładowca akademicki i edukatorka dorosłych w duchu pedagogiki reggio i edukacji artystycznej w Wiedniu, Dolnej Austrii, Styrii, Karyntii, Salzburgu i Niemczech.

Wraz z Anną i innymi przedstawicielami 38 państw z całego świata reprezentuje Austrię w międzynarodowym networkingu pedagogiki reggio we Włoszech.

ANNA KUBIAK-ŁOPION

Edukatorka, trenerka języka angielskiego

Od 20 lat mocno zaangażowania w podnoszenie jakości nauczania języków obcych, autorka innowacji pedagogicznych oraz publikacji związanych z nauczaniem języka angielskiego. Magister filologii angielskiej, absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła również Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jako specjalistka zarządzania zasobami ludzkimi oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą.

Całą energię i serce wkłada zarówno w formalną jak i pozaszkolną edukację dzieci i młodzieży, biorąc udział w międzynarodowych projektach i szkoleniach w ramach programu Erasmus+, eTwinning oraz organizacji AIESEC. Miłośniczka teatru amatorskiego, tworzy ze swoimi uczniami spektakle teatralne w języku angielskim. Sama również występuje na scenie wraz z innymi nauczycielami wspierając tym samym akcje społeczne i charytatywne. Wraz z mężem biologiem, jako członek zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych „PRUDENTER AGAS” działa m.in. na rzecz dzieci, młodzieży oraz seniorów, aktywizuje społeczność lokalną oraz dba o jej edukację ekologiczną. W wolnym czasie zwiedza z rodziną świat na rowerze, zdobywa szczyty górskie a zimą szlifuje narciarstwo biegowe.

AGNIESZKA DUKLAND

Odpowiedzialna za kontakty ze szkołami i instytucjami.

Wspaniała organizatorka z ponad 20-letnim doświadczeniem w kompleksowej organizacji wyjazdów podróżniczych i studyjnych po calym świecie (Azja Pd-Wsch., Ameryka Południowa, Nowa Zelandia, Afryka i Europa). Podróżniczka, fotografka, żyjaca ze swoją rodziną w ciągłej podróży. Od prawie 20 lat związana z Wiedniem.

Wspólnie z meżem Oliverem, zawodowym fotografem organizuje w Wiedniu największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi fotograficzno-podróżnicze i pokazy multimedialne ze swoich podróż. Współautorka wielu publikacji podróżniczych i artykułów oraz albumów fotograficznych.

Szczęśliwa mama wychowująca swego syna dwujęzycznie. Udziela sie od wielu lat społecznie w organizacjach nie tylko polonijnych na terenie Austrii. Absolwentka AWF Krakow na wydziale Turystyki i Rekreacji.

PETER MEDEK

Fotograf  i młody aktor Teatru Narodowego (Burgtheater) w Wiedniu

Podróżnik, kreatywna dusza nierozstająca się z kamerą i aparatem, lubiąca stać po drugiej stronie obiektywu. Autor pierwszych filmów krótkometrażowych. Kocha dobre kino i włoską kuchnię.

Uczeń Höhere Graphische Bundes-Lehr- und Versuchsanstalt w Wiedniu, powszechnie nazywaną Die Grafische. Jest  to jedyna tego rodzaju szkoła w Austrii. Tutaj uczniowie od 14 roku życia i studenci zbierają swoją wiedzę w zakresie uzupełniających się dyscyplin w komunikacji wizualnej, dziale fotografii, mediów audiowizualnych i multimediów oraz dziale technologii druku.

DAVID NEUBAUER

W LABIE odpowiada za komunikację i media społecznościowe.

Wykształcenie w zakresie Międzynarodowej Administracji Biznesu zdobył na Uniwersytecie Wiedeńskim. Zakochany w języku, od wielu lat pisze blogi, artykuły i teksty PR. Międzynarodowe doświadczenie zawodowe zdobył m.in. w Wiedniu, Linzu i Helsinkach. Wspiera wiele projektów kulturalno-edukacyjnych o specjalizacji Gender Studies.

Prywatnie pasjonuje się teatrem, sztuką współczesną i podróżami. Entuzjastyczny Europejczyk, kocha podróże i jest wielkim zwolennikiem nauki języków obcych. Sam włada trzema. Spokojny i opanowany. Kiedy „wszystko się pali”, David wkracza do akcji i ratuje sytuację.

Copyright 2017-2019 © LABA Kreatywne Kolonie Językowe